Historie

Mercedes

odbyt

V roce 2009 se společnosti IVAR CS podařilo po několikaletém úsilí konečně 100% rozběhnout systém domovních rozvodů plynu vícevrstvými trubkami Alpex-gas, a to jako 1. v České republice. V souvislosti s tím se rozběhla série školení po celé ČR ve spolupráci s ČSTZ.

Nadále se rozrůstal ale i další sortiment a rozsah služeb našim zákazníkům, např. nové produkty v sortimentu IVAR TT, rozšíření vozového parku (MERCEDES, VW CRAFTER), posílení řady obchodních zástupců a technických manažerů.

Koncem roku 2009 se začalo budovat nové školicí středisko, kvůli němuž došlo i k několika drobným stavebním úpravám v našem obchodním oddělení.

 

Tento rok sebou však přinesl i některé negativní stránky, z důvodu krize jsme byli nuceni uzavřít naši pobočku na Ukrajině.

areál

IVAR TT

 

V roce 2008 se společnost IVAR CS rozšířila o nové středisko IVAR TT (tepelná technika), které se zaměřuje na distribuci, prodej a technickou podporu čerpací techniky DAB, solárních systémů IVAR SOLAR, klimatizací a tepelných čerpadel a spadá sem také filtrace a úprava vody GEL. Pro toto středisko společnost IVAR CS spol. s r.o. vyčlenila několik obchodních zástupců a technických manažerů, na které se můžete kdykoliv obrátit. V současné době má společnost IVAR CS včetně IVAR TT kolem 50 pracovníků a desítky externích spolupracovníků a firem.
V roce 2007 měla společnost IVAR CS spol. s r.o. cca. 40 zaměstnanců, spolupracuje s více než 20 zahraničními dodavateli a rozšířila prodej nejen po celé České republice, ale také na Slovensku, Ukrajině a v Maďarsku. Dále rozvíjí úroveň technické dokumentace a podpory, nabízí projektantům software pro výpočet podlahového vytápění, rozvodů vody i dimenzování otopných soustav a provádí řadu školení pro celou oblast nabízeného sortimentu.
V roce 2006 byl areál společnosti IVAR CS, spol. s r. o. v Podhořanech rozšířen o novou skladovou halu o rozloze 920 m2, což významně rozšířilo kapacitu skladových zásob a umožnilo rychlejší vykrytí objednávek zákazníkům.
V roce 2004 a 2005 narostl počet zaměstnanců na 37, posílilo se zázemí firmy a byl kladen důraz na zkvalitnění služeb zákazníkům a zajištění technické dokumentace k výrobkům. Vedení společnosti se rozhodlo rozšířit sortiment, který IVAR CS nabízí a přivedlo na trh nové výrobky z oblasti regulace topných systémů a filtrace vody a samozřejmě došlo i na novinky v již zavedených řadách výrobků. V roce 2005 společnost přešla na nový softwarový systém K2, který do budoucna přispěje k ještě kvalitnějšímu administrativnímu odbavení zakázek.
Pro zlepšení našich služeb jsme v dubnu r. 2003 otevřeli i vlastní servisní středisko, kde provádíme záruční i pozáruční opravy čerpadel většiny druhů a typů používaných na českém trhu. Servisní středisko se nachází přímo v areálu Podhořany.
V roce 2003 byla zkolaudována nová moderní administrativní budova.
Společnost IVAR CS spol. s r. o. má 22 zaměstnanců, využívá více jak 30000 m2 vlastní plochy, z toho 2000 m2 zateplených skladových prostorů a 6000 m2 zpevněných venkovních manipulačních ploch.
Počet zaměstnanců stoupl až na 16 a tento počet byl udržen až do první poloviny roku 2000. V druhé polovině roku byla zahájena výstavba vzorkovny a odbytu v centrálních skladech a počet zaměstnanců stoupl na 20. Firma IVAR CS změnila systém své řídící práce a přešla z velkoobchodu na obchodní a technické zastoupení zahraničních firem. V dnešní době zastupuje na českém a slovenském trhu 9 italských, 1 německou a 1 francouzskou firmu. Podstatně se zlepšila úroveň technické vybavenosti firmy a technické informovanosti odběratelů.
V roce 1995 se firma stala členem Asociace odborných velkoobchodů z oboru voda, vytápění, plyn a tím se dostala mezi informační síť nejlepších prodejců na českém a slovenském trhu. Toto zapojení v Asociaci rapidně navýšilo prodej dováženého zboží a samozřejmě se zvýšil i počet zaměstnanců na 14. Firma IVAR CS neustále rozšiřovala sortiment zboží prodávaného na českém trhu a zároveň zastupovala větší počet zahraničních dodavatelů. Sortiment rozšířila hlavně o klimatizaci, zásobníky TUV a systém podlahového vytápění.
Již v roce 1994 se firma stala jedním z největších velkoobchodů v oboru voda, vytápění, plyn. Odborné řízení firmy a spolupráce všech zaměstnanců (v roce 1994 měla firma 8 zaměstnanců) zajistila dosažení hlavního cíle - zajišťovat kvalitní a rychlé služby.
Během následujícího roku a půl firma IVAR CS spolupracovala s většími obchodními společnostmi a odbornými montážními firmami a díky rostoucí poptávce se začala rozvíjet a rozšiřovat - vybudovala sklad zboží, začalo se rozvíjet i technické oddělení.
Firma IVAR CS spol. s r. o. vznikla roku 1992 na základě velkého zájmu o moderní topenářské výrobky, které byly v dané době nedostatkovým zbožím na českém trhu. Marketingové oddělení od počátku zkoumalo prostřednictvím odborných časopisů, výstav, atd. poptávku na českém a slovenském trhu.