Klimatizace bez venkovní jednotky IVAR.2.0

V dnešní době trvalého zvyšování průměrných venkovních teplot a počtu tropických dní a nocí dochází k nárůstu požadavku na chlazení vnitřních prostor budov. Mnohdy je instalace sofistikovaného, a hlavně funkčního klimatizačního systému velký technický…
Klimatizace bez venkovní jednotky IVAR.2.0

V dnešní době trvalého zvyšování průměrných venkovních teplot a počtu tropických dní a nocí dochází k nárůstu požadavku na chlazení vnitřních prostor budov. Mnohdy je instalace sofistikovaného, a hlavně funkčního klimatizačního systému velký technický problém. Hlavně u budov památkově chráněných je často tento požadavek prakticky neřešitelný. Již několik let nabízí společnost IVAR CS jednoduché řešení — chlazení jednotlivých místností prakticky v jakýchkoli objektech. Tímto řešením je klimatizace bez venkovní jednotky IVAR.2.0.

IVAR.2.0 představuje převratné a designové řešení klimatizací od výrobce INNOVA. Díky své nízké hloubce pouhých 165 mm (resp. 185 mm u vertikálního provedení) patří klimatizace IVAR.2.0 mezi nejtenčí a nejlehčí ve své kategorii, čímž jsou požadavky na vnitřní a venkovní prostor určený pro klimatizační jednotku sníženy na minimum.

Proč zrovna klimatizaci IVAR.2.0?

  • Klimatizace bez venkovní jednotky
  • Možnost výběru mezi vertikálním a horizontálním provedením
  • Jednoduchá instalace
  • Snadná obsluha
  • Atraktivní design a vysoká efektivita provozu

Snadná instalace

Klimatizační jednotka IVAR.2.0 může být instalována na jakoukoliv obvodovou stěnu, ať už u podlahy nebo u stropu. Jediné, co klimatizační jednotka potřebuje, jsou dva otvory v obvodové stěně o průměru 162 mm. Podívejte se na video, jak snadná instalace je.

Odvod kondenzátu

U modelů s provozním režimem vytápění, musí být k zařízení připojeno potrubí pro odvod kondenzátu. Elektroventil umožní odvod kondenzátu z vnitřní sběrné nádoby poté, co byla dosažena maximální hladina kondenzátu ve sběrné nádobě. U zařízení pouze pro chlazení musí být potrubí pro odvod kondenzátu připojeno pouze při provozu jednotky s nízkými teplotami v chlazené místnosti pod 23 °C.

V létě chladí, v zimě topí

Každé klimatizační a chladicí zařízení pracuje na principu tepelného čerpadla. To znamená, že může být technicky upraveno tak, že je možné v létě zařízením vnitřní místnosti chladit a v zimě vytápět.

Ovládání klimatizační jednotky IVAR.2.0

Dálkové ovládání, dotykový displej a řízení přes aplikaci iOS a Android. Při vývoji jednotky se myslelo na to, aby její obsluha byla co možná nejjednodušší. Kromě dálkového ovládání je jednotka vybavena dotykovým displejem, který umožňuje nastavení jakékoliv funkce. Displej je také vybaven zámkem pro zamezení neoprávněného použití jednotky. Je možné zcela deaktivovat „topný“ režim pouhým stiskem displeje. Jednotka poté pracuje pouze v režimu chlazení, bez nutnosti instalace potrubí k odvodu kondenzátu. Směr proudění vzduchu je také možno přizpůsobit pouhým stiskem jednoho tlačítka. Pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu můžete jednotky řídit dálkově pomocí Wifi.

Optimalizovaný výkon DC Inverter a Dual Power

Výkony klimatizační jednotky byly optimalizovány tak, aby bylo dosaženo správné teploty a co největší úrovně komfortu, a tedy i nízké spotřeby energie a hlučnosti. Díky pečlivé volbě izolačních materiálů je hlučnost srovnatelná s klasickými splitovými jednotkami a spotřeba energie je nyní výrazně snížena díky instalaci nových DC motorů ventilátorů. Díky funkci Dual Power je požadované teploty dosaženo za co nejkratší dobu.

Sklopné externí mřížky

Jednotka IVAR.2.0 je vybavena sklopnými klapkami na fasádě v místě přívodu a odvodu venkovního vzduchu, které se otevřou samotným prouděním venkovního vzduchu jednotkou. Otevírají se, když je jednotka v provozu, při vypnutí jednotky se automaticky uzavírají. Díky tomu je zajištěn lepší vnitřní komfort, méně prachu, hlučnosti a znečistění, méně častá údržba a také menší viditelnost zvenku.

Získejte více informací o produktu

Zaujala vás klimatizační jednotka IVAR.2.0 od výrobce INNOVA? Pro více informací a technických specifikací navštivte stránku produktu na našem webu, nebo kontaktujte obchodně-technickou kancelář společnosti IVAR CS.

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
Ondřej Šindelář, technický manažer

Související produkty

Související kategorie

Související články

Do našeho obchodního týmu hledáme nového kolegu na pozici obchodně / technický zástupce tepelné techniky

Do našeho obchodního týmu hledáme nového kolegu na pozici obchodně / technický zástupce tepelné techniky

Větrání se zpětným získáváním tepla

Větrání se zpětným získáváním tepla

Mísicí sestavy pro teplovodní podlahové vytápění a švédská tepelná čerpadla Thermia

Mísicí sestavy pro teplovodní podlahové vytápění a švédská tepelná čerpadla Thermia