Fancoily IVAR.SL DC mají také svoji "trpasličí" variantu – typ IVAR.SLS DC

Fancoily IVAR.SL DC mají také svoji "trpasličí" variantu – typ IVAR.SLS DC
15. listopadu 2019

Fancoily IVAR.SL DC jsou oblíbené pro svůj elegantní vzhled, nízkou hlučnost, a také velmi malou stavební hloubku, která činí pouze 129 mm; zapadají tak mnohem lépe do moderních interiérů než klasické starší typy.

V moderní výstavbě se však stále častěji objevují velká francouzská okna a další atypická stavební řešení, která vyžadují nízké provedení otopných těles a fancoilů. Z těchto důvodů v našem sortimentu naleznete i řadu fancoilů IVAR.SLS DC, které si zachovaly oblíbenou malou hloubku, a navíc snížily celkovou výšku, a to o výrazných 200 mm. Výška typů IVAR.SLS DC je tedy pouhých 379 mm. Toto provedení je pro řadu instalací jednoznačně ideální.

Fancoil IVAR.SLS DC je vyráběn ve dvoutrubkovém provedení, v pěti výkonových variantách, a to od délky 735 mm a výkonu vytápění 600 W při vstupní teplotě topné vody 45 °C, až po délku 1535 mm a výkon 3400 W u největšího typu IVAR.SLS 1000.

V současné době jsou tyto fancoily nabízeny pouze pro vertikální instalaci, ale pro rozšíření instalačních možností je připravována i vestavná varianta IVAR.SLSI.

Co se týká připojovacích sad, ty jsou vzhledem k rozměrům také speciálně upraveny a disponují samostatnými objednacími kódy.

Pro fancoily IVAR.SLS DC je možné využívat veškeré nabízené regulace stejně jako u typů IVAR.SL DC.

Můžete tedy použít vestavné typy IVAR.644 s plynulou regulací otáček ventilátoru v celém rozsahu nebo ekonomičtější variantu IVAR.643 se čtyřrychlostní automatickou regulací, ovšem s plynulým přechodem mezi jednotlivými stupni, případně nejjednodušší regulaci IVAR.543.

V případě požadavku současného ovládání několika fancoilů je možné řízení nástěnným řídicím prvkem IVAR.649, který dokáže řídit současně až 30 fancoilů, je ovšem nutné mít každý fancoil osazený elektronikou IVAR.645. Tato elektronika umožňuje mimo jiné i zasílání povelů zdroji vytápění nebo chlazení.

Dalšími variantami dálkového řízení může být kombinace elektroniky IVAR.B4V, která umí spolupracovat s klasickými fancoilovými termostaty s třírychlostním řízením, jako je například IVAR.TFM.

Poslední možností je pak vestavná elektronika IVAR.B10, která je řízena pomocí napětí 0-10 V, to může být z externího nadřazeného ovládání nebo například z termostatu IVAR.TFZ. Elektronika IVAR.B10 dokáže sama ovládat i vstupní elektroventil fancoilu, protože při přivedeném řídicím napětí vyšším jak 1 V, dává pokyn k jeho otevření. 

V nedávné době byla nabídka regulací rozšířena ještě o webserver IVAR.544, který umožňuje dálkové řízení přes internet pomocí aplikace v tabletu nebo mobilním telefonu, ale rovněž i pomocí PC, které lze využít pro řízení pokojů v penzionech a hotelích přímo z recepce.

Věříme, že díky kompaktním rozměrům a dostupným výkonům budou architekti a projektanti využívat fancoily IVAR.SLS DC v daleko širší míře například v galeriích, výstavních síních, ale také v podkrovních místnostech běžných rodinných domů, protože nejen vytápění, ale hlavně chlazení se v posledních letech stává stále žádanějším artiklem.

V případě zájmu kontaktujte obchodně-technickou kancelář společnosti IVAR CS

 

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
Radislav Ardely, obchodně technický zástupce

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace