INOVOVANÁ ŘADA PROSTOROVÝCH TERMOSTATŮ IVAR.TAS

INOVOVANÁ ŘADA PROSTOROVÝCH TERMOSTATŮ IVAR.TAS
15. červen 2020

Dnešním dnem jde v platnost náš nový ceník IVAR CS, kde jsou uvedeny novinky a inovace nabízených produktů, na které se Vás snažíme upozornit.

Kapitola REGULACE není výjimkou. Naleznete tam celou škálu zajímavých termostatů, ale já bych se nyní rád zaměřil na jednoduché prostorové nástěnné termostaty řady IVAR.TAS, kde došlo ke kompletní výměně celé nabízené řady.

Nejběžnější typ IVAR.TAS01M, který nabízel možnost nastavení požadované teploty pomocí otočného ovládacího kotouče v rozmezí +6 až +30 °C a vestavěného snímače pro její vyhodnocení, s možností alternativního připojení snímače externího, byl nahrazen novým typem IVAR.TAS04M.

Nový typ disponuje stejným rozsahem a funkcemi, ovšem s vylepšenou elektronikou. Výhodou je použití stejného krytu, se stejně umístěnou kontrolní LED diodou a stejně zapojenou svorkovnicí, což umožňuje případně jednoduchou výměnu za nový výrobek, nebo doplnění vzhledově stejného provedení do dalších místností, aniž bychom nějak narušili sourodost termostatů.

V nabídce termostatů IVAR.TAS byl nabízen také typ IVAR.TAS02M, který umožňoval kromě běžných funkcí také řízení nočního poklesu teploty. Tento pokles bylo možné nastavit vnitřním potenciometrem v rozsahu od 2 do 7 °C, ve spojení s externím časovačem, který můžeme připojit k některé z rozvodnic IVAR.ALP. IVAR.TAS02M byl nahrazen novým typem IVAR.TAS05M, který je opět plně kompatibilní s předchozím typem.                                           

Další možností z nabídky termostatů řady IVAR.TAS byl typ s napájecím napětím 24 VAC s označením IVAR.TAS12TVšechny předešlé typy jsou napájeny síťovým napětím 230 V 50 Hz, ovšem ne všude je možné toto napájecí napětí použít. Nová náhrada opět s vylepšenou elektronikou a stejným napájecím napětím 24 VAC nese označení IVAR.TAS042.

Všechny již popsané termostaty umožňovaly vnitřní omezení nastavitelného rozsahu pomocí vymezovacích kolíků tak, aby bylo možné zablokovat otáčení ovládacího kotouče mimo vymezený úsek, přičemž správce systému si mohl toto nastavení individuálně zvolit pro každý termostat.                                                       

Ovšem ani toto omezení se nehodí vždy, především ve veřejných prostorách bylo vyžadováno skryté nastavení požadované teploty a znemožnění její jednoduché změny. Proto byl do sortimentu doplněn typ IVAR.TAS04MT. Zde již nenaleznete žádný viditelný ovládací kotouč s požadovanou teplotou, ale nastavovací potenciometr se stupnicí je umístěn uvnitř termostatu. Při požadavku změny je třeba demontovat horní kryt, což zamezuje manipulaci nepovolaným osobám.  

Další možností zabezpečení nechtěného přenastavení je umístění externího snímače a samotného termostatu do odlišných místností. To jsou další z mnoha kombinací, které je možné v regulační technice využívat.

Věřím, že i toto krátké zopakování základních funkcí, jimiž se jednotlivé typy termostatů IVAR.TAS liší, povede k rozšíření možností jejich využití.

Pokud Vás zaujala tato nebo jiná řada našich všestranných termostatů a měli byste zájem nebo dotaz, jsme připraveni Vám s čímkoli pomoci. Kontakty naleznete na https://www.ivarcs.cz/katalog/vytapeni-ivartrio/#persons.

 

IVAR CS spol. s r.o.
Radislav Ardely

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace