Vážení zákazníci a obchodní partneři,

v současné době nám nefungují naše pevné telefonní linky. Pracujeme na odstranění závad. Prosím, abyste prozatím využili mobilních kontaktů, které naleznete zde https://www.ivarcs.cz/kontakty/.

Děkujeme za pochopení. IVAR CS spol. s r.o.

MAGNETICKÉ FILTRY DIRTSTOP®

MAGNETICKÉ FILTRY DIRTSTOP®
14. říjen 2019

Voda, cirkulující v uzavřených okruzích otopných a chladicích systémů, obsahující nečistoty tvořené převážně pískem, částečkami rzi a šponami, může způsobit rychlé opotřebení nebo poškození instalovaných komponentů. Funkce odloučení / separace nečistot je nezbytná pro zvýšení životnosti kotlů, alternativních zdrojů, výměníků tepla, oběhových čerpadel, termostatických ventilů, regulačních šroubení, vyvažovacích ventilů nebo měřičů spotřeby tepla.

Kovové části otopného systému podléhají korozivním jevům a uvolňují do vody nečistoty železitého původu. Nečistoty neželezitého (minerálního) původu se mohou usazovat v místech systému s malým průchodem, způsobují překážky (odpor), zvyšují hlučnost a způsobují další poruchy funkčnosti.

Vzhledem ke zmíněné problematice a prevenci ochrany systémů jsou v nabídce společnosti IVAR CS spol. s r.o. kvalitní magnetické filtry (odlučovače nečistot) pod typovým označením IVAR.DIRTSTOP® s dvojitou separační funkcí a IVAR.DIRTSTOP® XL s trojitou separační funkcí, které zabezpečují fyzické odstranění všech nežádoucích magnetických a nemagnetických nečistot již při prvním průtoku média magnetickým filtrem. Zlepšují tepelnou výměnu, zvyšují celkovou účinnost otopného systému a chrání jej po mnoho let díky pravidelné údržbě a čištění. Mohou být instalovány v otopných systémech s různými zdroji vytápění, ať už se jedná o kotle, tepelná čerpadla nebo jiné zdroje tepla. Pokud se topné médium používá alternativně i pro chlazení v létě, musí být IVAR.DIRTSTOP® dostatečně tepelně izolován.

Nabízené magnetické filtry jsou vybaveny silným trvalým neodymovým magnetem s diametrální polarizací, který účinně separuje nečistoty železitého původu. Vyzkoušená a patentovaná technologie silného permanentního magnetu zaručuje prakticky 100% odstranění oxidu železnatého již při prvním průtoku otopné vody magnetickým filtrem. Filtrační sítko pak separuje i všechny nečistoty nemagnetického původu.

tabulkacz.jpg

Patentovaná otočná vložka magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP® zajišťuje, aby otopná voda prošla vždy filtračním sítkem v jakékoli ze čtyř variabilních instalačních pozic a zabezpečila tak maximální filtrační účinek. Instalace do rozvodu je možná ve čtyřech variabilních pozicích přestavěním patentované otočné vložky. Díky dvojité filtrační funkci je zabezpečeno odloučení / separace většiny magnetických a nemagnetických nečistot již při prvním průtoku média magnetickým filtrem. Silný neodymový magnet s diametrální polarizací vyvíjí silné homogenní magnetické pole, čímž maximalizuje zachycování magnetických nečistot. Extrémně kompaktní tělo magnetického filtru zajišťuje snadnou instalaci pod kotel s nízkými nároky na prostor a disponuje velkou odkalovací komorou otočnou o 360 stupňů s integrovaným kulovým uzávěrem pro odvod nečistot snadné a rychlé čištění. IVAR.DIRTSTOP® je dodáván ve variabilním bílém nebo šedém barevném provedení.

Patentovaná cyklonová vložka magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP® XL zabezpečuje počátečním průtokem vody cyklónovým efektem maximální odloučení / separaci neželezitých nečistot a následně působením silného neodymového magnetu s diametrální polarizací dochází k odloučení i nečistot magnetických. Filtrační sítko pak dokončuje celou filtrační akci, která je dále zvýhodněna o velký objem odkalovací komory pro dekantaci nečistot. Instalace magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP® XL je nezbytná ve středně velkých systémech vytápění pro zlepšení tepelné výměny, zvýšení účinnosti a ochranu otopného systému v průběhu času díky své trojité funkci. Instalace do rozvodu je možná v jakékoli poloze, horizontální, vertikální i šikmé.

Oba typy magnetických filtrů řady DIRTSTOP® kombinují trvalou a účinnou ochranu s kompaktními rozměry a velmi snadnou instalaci, údržbu a čištění bez potřeby vypouštění systému.

Instalace magnetických filtru DIRTSTOP® se realizuje na vratné potrubí otopného systému, před zdroj tepla, aby mohlo dojít k odloučení / separaci železitých a neželezitých nečistot z obvodu dříve, než dosáhnou samotného zdroje tepla.

SHRNUTÍ VÝHOD MAGNETICKÝCH FILTRŮ DIRTSTOP®

 • Fyzická separace všech magnetických a nemagnetických nečistot
 • Patentovaná magnetická technologie
 • Variabilní instalační pozice
 • Velká odkalovací komora
 • Malé rozměry umožňující instalaci i v omezeném instalačním prostoru
 • Rychlá a snadná údržba v provozním režimu otopného systému
 • Volitelné barevné provedení (pouze DIRTSTOP®)
 • Sety včetně připojovacích armatur

INSTALACÍ MAGNETICKÝCH FILTRŮ ELIMINUJETE DOPOSUD ZNÁMÉ PROBLÉMY

 • Poškození oběhových čerpadel a měřičů spotřeby tepla
 • Zanesení a ucpání regulačních prvků
 • Snížení nominálního průtoku v rozvodech
 • Zanášení výměníků tepla
 • Snížení tepelného výkonu a přenosu tepla
 • Nárůst ve spotřebě energií

V případě zájmu o uvedený sortiment magnetických filtrů nás kontaktujte na e-mailové adrese info@ivarcs.cz. Podrobné technické informace včetně návodu k použití naleznete na odkazu zde.

 

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
Miroslav Kotrouš, technický manažer

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace