Magnetické filtry aneb jak účinně chránit vaši topnou soustavu

Voda cirkulující v systémech topení a chlazení obsahující nečistoty, může způsobit rychlé opotřebení nebo poškození instalovaných komponentů, jako jsou oběhová čerpadla, regulační ventily nebo měřiče spotřeby tepla. Magnetické filtry vybavené silným…
Magnetické filtry aneb jak účinně chránit vaši topnou soustavu

Voda cirkulující v systémech topení a chlazení obsahující nečistoty, může způsobit rychlé opotřebení nebo poškození instalovaných komponentů, jako jsou oběhová čerpadla, regulační ventily nebo měřiče spotřeby tepla.

Magnetické filtry vybavené silným trvalým magnetem separují nečistoty, které jsou tvořeny převážně pískem, částicemi rzi a šponami vyskytujícími se v systémech, jak s uzavřeným, tak i otevřeným okruhem otopné vody. Vyzkoušená a patentovaná technologie silného permanentního magnetu zaručuje prakticky 100 % odstranění oxidu železnatého již při prvním průtoku otopné vody magnetickým filtrem. Filtrační sítko pak separuje všechny ostatní nečistoty. Instalací magnetického filtru kromě životnosti, zlepšujete i tepelnou výměnu a celkovou účinnost otopného systému.

Výhody magnetických filtrů (dle typu)

 • Prodloužení životnosti kotle a otopného systému
 • Účinná separace všech magnetických a nemagnetických nečistot
 • Rychlá a snadná údržba v provozním režimu otopného systému
 • Více možností, jak magnetický filtr instalovat
 • Malé rozměry umožňující instalaci i v omezeném instalačním prostoru
 • Sety včetně připojovacích armatur

Magnetické kazety a filtr společně tvoří jednotný celek namontovaný do obvodu otopného nebo chladicího systému. Průtok otopné vody je zabezpečen takovým způsobem, že nečistoty, které mají být z otopné vody separovány, přicházejí do intenzivního kontaktu s magnetickým jádrem, kde dochází k jejich separaci. Konstrukce filtrů umožňuje zachování volného průtoku otopné nebo chladicí vody i v případě zaneseného magnetického jádra.

Při provozování magnetických filtrů není třeba žádného externího zdroje ani provozního nastavení. Pro dosažení co nejlepšího filtračního efektu doporučujeme instalaci magnetického filtru za posledním radiátorovým tělesem na vratnou větev do kotle se zajištěním dostatečného přístupu pro servis a údržbu. Snadná instalace, rychlá údržba a čištění chrání po mnoho let otopný systém díky dvojité filtrační technologii, která filtruje otopnou vodu dvakrát při jednom průtoku magnetickým filtrem.

Instalací magnetických filtrů eliminujeme doposud známé problémy

 • Poškození oběhových čerpadel a měřičů spotřeby tepla
 • Zanesení a ucpání regulačních prvků
 • Snížení nominálního průtoku v rozvodech
 • Zanášení výměníků tepla
 • Snížení tepelného výkonu a přenosu tepla
 • Nárůst ve spotřebě energií

V naší nabídce můžete pod typovým označením IVAR.DIRTSTOP, IVAR.MINIMAG, IVAR.BOILERMAG a IVAR.BOILERMAG XL najít kvalitní magnetické filtry s dvojitou separační funkcí, která zabezpečuje fyzické odstranění všech nežádoucích magnetických a nemagnetických nečistot již při prvním průtoku vody magnetickým filtrem.

Získejte více informací o produktech

Chcete účinně chránit váš otopný systém? Pro více informací a technických specifikací navštivte stránku s filtry na našem webu, nebo kontaktujte obchodně-technickou kancelář společnosti IVAR CS. Za společnost IVAR CS spol. s r.o.

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
Miroslav Kotrouš, technický manažer

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Související články

Mísicí sestavy pro teplovodní podlahové vytápění a švédská tepelná čerpadla Thermia

Mísicí sestavy pro teplovodní podlahové vytápění a švédská tepelná čerpadla Thermia

Systém rozvodů plynovodů ve vícevrstvém potrubí IVAR.ALPEX-GAS

Systém rozvodů plynovodů ve vícevrstvém potrubí IVAR.ALPEX-GAS

Komfortní podlahové vytápění

Komfortní podlahové vytápění