Nová Thermia iTEC INVERTER

Nová Thermia iTEC INVERTER
16. září 2020

Představujeme modernizované tepelné čerpadlo švédského výrobce Thermia iTec. Je založeno na stejné platformě jako původní iTec. Jedná se o venkovní monoblok vzduch – voda s hermeticky uzavřeným chladicím okruhem kompletovaným přímo ve výrobě. Došlo k vylepšení chladicího okruhu. Původní řada Thermia iTec byla rozšířena o jednotku o výkonu 12 kW.

S novou řadou venkovních jednotek byla vylepšena i nejvybavenější vnitřní jednotka Total +60. Tato vnitřní jednotka obsahuje nerezový zásobníkový ohřívač teplé vody se spirálovým výměníkem tepla s technologií TWS, elektrický pomocný ohřívač s kroky 3/6/9/12/15 kW, přepínací ventil TV/vytápění a nově i vestavěný 60l buffer tank s třemi připojovacími body hydraulicky oddělující otopnou soustavu a okruh tepelného čerpadla a dvě oběhová čerpadla – jedno pro otopnou soustavu a jedno pro kondenzátor tepelného čerpadla. Nové uspořádání zvyšuje variabilitu použití, zvyšuje objem otopné vody v soustavě, čímž snižuje citlivost celého systému na kolísání průtoku otopnou soustavou a zároveň zkvalitňuje případné zimní odtávání.

Sledujeme dnešní trendy a představujeme technologii s nízkou uhlíkovou stopou

Nově použité chladivo v Thermia iTec s názvem R32 má mnohem nižší index GWP než běžná chladiva používaná v tepelných čerpadlech (jako například R407C nebo R410A). Konkrétní hodnota GWP indexu je 675. To znamená, že nové chladivo má přibližně o dvě třetiny nižší negativní vliv na tvorbu skleníkového efektu než běžná chladiva používaná v tepelných čerpadlech.

iTec v detailu

Nové venkovní jednotky iTec mají modernizovaný kompresor, který je přizpůsobený chladivu R32. Má zvětšenou pracovní obálku (pracovní oblast) a tím byla dosažena maximální výstupní teplota otopné vody až na 65 °C. Toto vylepšení představuje velkou výhodu při instalacích do rekonstruovaných domů, kde je stále otopná soustava pracující s radiátory a vysokou teplotou. Chladicí okruh byl vylepšen také důkladnější izolací komponent.

Mnoho teplé vody

iTec 5 dokáže na jedno nahřátí zásobníkového ohřívače Total připravit 261 litrů teplé vody o teplotě 40 °C (dle standardizovaného měření množství vyprodukované teplé vody). Díky využití technologie TWS a díky vyšší teplotě na výstupu otopné vody dostal iTec ve verzi 5 a 9 hodnocení na energetickém štítku na hodnotu A+. Pro uživatele tato fakta znamenají mnoho teplé vody pro každodenní použití a také hospodárnost provozu tepelného čerpadla iTec.

Za IVAR CS spol. s r.o.
Ing. Jan Jokeš, technický manažer

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace