Změkčování vody – zvýšení komfortu bydlení a ochrana spotřebičů

Změkčování vody – zvýšení komfortu bydlení a ochrana spotřebičů
15. března 2019

V domácnostech využívajících tvrdou až velmi tvrdou vodu jsou  vhodným řešením katexové změkčovače. Problémy spojené se zvýšenou tvrdostí vody se týkají nejen některých vodovodních řadů, ale také vod z vlastních zdrojů. Typickými zástupci jsou pak zdroje v krasovém či vápencovém podloží.  

V případě řešení pomocí změkčovačů typu IVAR.DEVAP-KAB, případně IVAR.DEVAP se jedná se o technologii úpravy vody, kde je využívána iontová výměna. Při aplikaci tohoto typu zařízení jsou zachycovány ionty vápníku a hořčíku, které jsou spojené s tvorbou vodního kamene.

Instalací vhodného změkčovače vody lze získat kontrolu nad tvorbou vodního kamene v objektu. Zásadní výhodou je zajištění teplosměnných ploch před zarůstáním minerální inkrustací a následného snižování výkonu spotřebiče. Díky omezení tvorby vodního kamene dochází k prodloužení životnosti spotřebičů v celé domácnosti.

Změkčení vody je také otázkou komfortu, kdy dochází k ochraně citlivých vodovodních baterií, výtokových míst, sprchových, případně masážních hlavic, setů a hlavových stropních sprch. Snížením nánosů běžně nerozpustného vodního kamene je usnadněno čištění a úklid sanitárních prvků domácnosti.

Změkčovač IVAR.DEVAP-KAB je kompaktní zařízení, které je instalováno na patu objektu, na hlavní přívod vody. Připojení je vybaveno bypass obtokem, pro případnou regulaci. V místě instalace je vyžadována možnost napojení na kanalizační odpad. Odpad může být, díky tlaku v systému, vyveden o patro výše. Lze vyvést případně do vyšších pater, dovolují-li to parametry zdroje vody.

Napájení je zajišťováno pomocí trafa, s regulovaným napětím na 12 V. Spotřebním materiálem této technologie je voda používaná pro proplach a regenerační tabletovaná sůl.

Zařízení řady IVAR.DEVAP-KAB jsou vybavena kvalitně zpracovanými jednotkami výrobce CLACK corp. vyrobených ve Spojených státech. Díky použití těchto jednotek je možné programovat regenerace katexové náplně s co možná nejúspornějšími parametry.

Uživatelská obsluha spočívá pouze v doplňování regenerační tabletované soli, a to v časovém horizontu několikrát za rok.

Výhody změkčovačů IVAR.DEVAP-KAB:

  • nízká spotřeba energie
  • plynule nastavitelná výstupní tvrdost za změkčovačem
  • kompaktní rozměry kabinetního provedení
  • osvědčené a kvalitní řídící jednotky výrobce CLACK corp
  • atest pro trvalý styk s pitnou vodou

Získejte více informací

Chcete-li se dozvědět více o změkčovačích, navštivte naše internetové stránky nebo kontaktujte naše obchodně-technickou kancelář společnosti IVAR CS.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Lukáš Markovič, technický manažér

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace