ESYBOX LINE posílení tlaku vody kde je potřeba...

Již od roku 2013 výrobce DAB PUMS vyvíjí nejmodernější technologie k posílení tlaku vody. Začalo to elektronickou domácí vodárnou ESYBOX a postupně vznikla ucelená řada ESYLINE. V současné době máme k dispozici technologie, které lze použít k posílení…
ESYBOX LINE posílení tlaku vody kde je potřeba...

Již od roku 2013 výrobce DAB PUMS vyvíjí nejmodernější technologie k posílení tlaku vody. Začalo to elektronickou domácí vodárnou ESYBOX a postupně vznikla ucelená řada ESYLINE. V současné době máme k dispozici technologie, které lze použít k posílení tlaku vody nejen v domácnostech, ale i komerčních budovách jako jsou bytové domy, hotely nebo nemocnice.

Přednosti produktů řady ESYLINE jsou hlavně kompaktní rozměry, a tím snadná instalace. Vodou chlazený motor zaručuje tichý chod a frekvenční měnič reguluje otáčky motoru tak, aby bylo dosaženo konstantního tlaku nastaveného uživatelem. Výrazná je i úspora energií oproti tradičním systémům. Moderní technologie umožňuje uživateli vzdálenou kontrolu a nastavení všech produktů řady ESYLINE.

 ESYBOX MINI 3 nebo ESYBOX?

Základní produkt, elektronická domácí vodárna ESYBOX MINI 3, je ideálním řešením k posílení tlaku vody v domácnosti. Jedná se o revoluční systém, který zajišťuje instalační výhody a díky malým rozměrům ho lze instalovat například i do skříňky pod dřez.

ESYBOX je výkonnějším zástupcem. Tato elektronická posilovací vodárna, je díky svým hydraulickým parametrům použitelná pro větší objekty jako pensiony nebo restaurace.


ESYBOX MINI 3


ESYBOX

Hlavní výhody

ESYBOX MINI 3 a ESYBOX byly vyvinuty tak, aby poskytovaly maximální výkon s minimálním úsilím. Konstrukce je koncipována tak, aby se systém snadno přizpůsobil každému typu instalace.

 • nevyžaduje žádné další komponenty;
 • snadná instalace a používání konečným uživatelem;
 • ochrana proti tvorbě ledu;
 • LCD displej s vysokým rozlišením;
 • tichý, vodou chlazený motor s max. hlučností 45 dB;
 • využívá jen energii potřebnou na čerpání vody – umožňuje značné ekonomické úspory (integrovaný el. systém s frekvenčním měničem);
 • možnost horizontálního nebo vertikálního připojení – šetří místo při instalaci;
 • dle volby instalace, volba vstupního a výstupního připojení, zbytek otvorů zůstane zaslepen;
 • samonasávací schopnost, lze je tak kromě posílení tlaku vody použít jako standardní domácí vodárny (zdrojem vody může být například kopaná studna);
 • sání čerpadla je vybaveno zpětným ventilem (dle potřeby lze jednoduše demontovat);
 • snadný přístup k technickým částem čerpadla, jako je například vyrovnávací tlaková nádoba;
 • obsahuje potřebné nářadí pro případnou údržbu.

Příslušenství

ESYTWIN – pro dvojitý výkon

Připojovací sada ESYTWIN je určená pro připojení 2 zařízení ESYBOX. V podstatě tak vytvoříme posilovací stanici pro zásobování vodou větších objektů, jako jsou například restaurace, pensiony apod. Paralelním propojením 2 zařízení ESYBOX dosáhneme dvojnásobného průtokového množství. Pomocí funkce bezdrátové komunikace, kterou obsahuje každý ESYBOX lze snadno spárovat 2 jednotky pro společný provoz.

ESYTANK – akumulační nádrž

Plastová nádrž ESYTANK o objemu cca 500 l je určená pro akumulaci vody. Je vybavená veškerým příslušenství pro provoz s vodárnou ESYBOX včetně připojovacího kitu.

 
ESYTWIN

Ponorná alternativa ESYBOX DIVER

Dalším členem do moderní rodiny je ESYBOX DIVER. Disponuje veškerými možnostmi provozu jako zmíněná povrchová čerpadla ESYBOX MINI 3 a ESYBOX, má integrovaný frekvenční měnič, který zaručuje konstantní výstupní tlak i při měnícím se odběru vody a dodává se včetně D.CONNECT BOX 2. Ideální čerpadlo pro zásobování vody do objektů, opětovnému využití dešťové vody pro závlahy.


ESYBOX DIVER   


DCONNECT

Hlavní výhody

 • ovládání pomocí aplikace D.CONNECT (Android, iOS);
 • jednotka D.CONNECT BOX2 (komunikační technologie PLC, není fyzicky propojeno s čerpadlem, stačí zapojit do zásuvky stejného elektrického okruhu);
 • možnost využít i jako povrchové čerpadlo (s využitím vhodného příslušenství);
 • automatické spouštění a vypínání při dokončení odběru;
 • instalace vertikálně i horizontálně.

Příslušenství

Kit X

Pro všechny modely s bočním sáním je k dispozici kit X, vhodný především pro instalace do nádrží s dešťovou vodou. Sací souprava zabraňuje nasátí nečistot ze dna nádrže.

DOC68

Díky výbornému vnitřnímu chlazení a pomocí příslušenství DOC68 lze toto čerpadlo použít jako povrchové, například vedle nádrže pod nátokem. Všechny modely mají odvzdušňovací ventil, který zajišťuje správný a bezproblémový provoz i při částečném ponoru.

Hladinový plovák

Jako příslušenství lze objednat ještě externí hladinový plovák pro komplexní ochranu čerpadla, který je k čerpadlu připojen pomocí technologie NFC (Near Field Communication). Ta umožňuje připojení příslušenství bez potřeby fyzického zapojení dalších kabelů do vnitřní svorkovnice, což zajišťuje rychlost a spolehlivost instalace.

 

Nejnovější zástupce ESYBOX MAX

Integrovaný čerpací systém ESYBOX MAX pro posílení tlaku v komerčních budovách je dostupný ve dvou výkonových řadách. Obsahuje modulární komponenty umožňující odlišná nastavení k uspokojení potřeb středních/velkých bytových domů a vysokých budov (i přes 14 podlaží).


ESYBOX MAX

Hlavní výhody

 • modulární konstrukce (montáž přímo v místě instalace – koncept O.S.A.)
 • tichý provoz a kompaktní rozměry (instalace i v obývané místnosti);
 • vodou chlazení motor s permanentním magnetem;
 • opláštění motoru z nerezové oceli;
 • řízení proměnlivou frekvencí (udržuje konstantní tlak při měnícím se počtu otáček motoru dle potřeby);
 • integrované ochrany (před chodem nasucho, amperometrickým a abnormálním napětím, přehřátím, zamrznutím, zablokováním a zacyklením);
 • ovládání na velkém displeji;
 • ovládání pomocí aplikace DConnect;
 • automatická instalace všech zapojených čerpadel, po dokončení instalace prvního čerpadla, pomocí technologie DSync;
 • podpora Modbus protokolů.

Příslušenství

ESY I/O

Umožňuje propojit Esybox Max s dalšími prvky systému (BMS).

Pro návrh posilovací stanice je výběr pouze ze dvou výkonových modelů, přesto však dosahujeme značných hydraulických parametrů, což ocení řada projektantů.

Koncový uživatel si dopřeje komfort konstantního tlaku a ušetří oproti tradičním systémům za energie.

Díky těmto vlastnostem jsou produkty řady ESYLINE nejrozvinutějšími systémy na světě v oblasti posílení tlaku a zásobování vodou pro domácí i komerční použití.

 

V případě Vašeho zájmu se obraťte na odborné prodejce, velkoobchody nebo na naši obchodně – technickou kancelář.

 

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, obchodně-technický manažer

 

Soubory

Související kategorie

Související články

ESYBOX MAX – staráme se o budoucnost

ESYBOX MAX – staráme se o budoucnost

Využití dešťové vody nejen pro zahradu

Využití dešťové vody nejen pro zahradu

Multilicence k nové verzi TechCON X 9.2 ICS

Multilicence k nové verzi TechCON X 9.2 ICS