Oběhová čerpadla nové generace EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS

Moderní technologie synchronního motoru s permanentním magnetem a frekvenčním měničem zajišťuje u řady oběhových čerpadel EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS vysokou účinnost ve všech aplikacích a přináší nemalé výhody v oblasti úspory energie. Oběhová čerpadla…
Oběhová čerpadla nové generace EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS

Moderní technologie synchronního motoru s permanentním magnetem a frekvenčním měničem zajišťuje u řady oběhových čerpadel EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS vysokou účinnost ve všech aplikacích a přináší nemalé výhody v oblasti úspory energie.

Oběhová čerpadla EVOSTA2 lze použít u topných systémů, pro cirkulaci teplé vody (verze SAN), a nyní také pro klimatizační systémy.

Nová řada oběhových čerpadel EVOSTA2 představuje nejnovější evoluci ve spolehlivosti, komfortu a také v jednoduchosti použití a údržby.

EVOSTA2 plně nahrazuje předchozí řadu a je také ideální jako náhrada za stará třírychlostní oběhová čerpadla, protože má kompaktní rozměry a jediný model čerpadla může pokrýt dopravní výšku 4, 5 a 6 metrů.

Řada oběhových čerpadel EVOSTA3 nahrazuje původní řadu EVOTRON. Jedná se o první chytré oběhového čerpadlo EVOSTA3, které nabízí jedinečné vlastnosti, zejména ve zlepšení výkonu systémů, kompaktní rozměry, kvalitu zpracování, inovativní materiály a technické řešení, to vše dělá z produktu EVOSTA3 vysoce účinné a spolehlivé oběhové čerpadlo, které se zároveň snadno instaluje. Díky jeho možnostem využití a účinnosti je EVOSTA3 ideálním řešením pro domovní klimatizační a topné systémy.

Nastavení čerpadel EVOSTA2 a EVOSTA3 lze upravit na ovládacím čelním panelu pomocí jediného tlačítka. Tři diody na přístroji ukazují aktuální nastavení a řada EVOSTA3 má navíc displej s okamžitou spotřebou energie a dalšími zobrazeními stavu čerpadla.

Stupeň krytí IPX5 zabrání vniknutí vody, problém s vlhkostí například u klimatizačních systémů a vůbec vniknutí vody do mechaniky, a hlavně do elektroniky našich výrobků nehrozí. Stupeň krytí IPX5 je testován pomocí proudu stříkající vody tryskou 6,3 mm na slabá místa a otvory, aniž by došlo k infiltraci do zařízení.

Čerpadla EVOSTA2 a EVOSTA3 jsou navržena s čelní elektronikou a odvzdušňovací zátkou, aby byl umožněn přístup k hřídeli pro její případné odblokování.

Plášť motoru je vyroben z nerezové oceli AISI 304 a zajišťuje maximální komfort a dlouhou životnost, i v případě klimatizačních systémů.

Verze EVOSTA SOL PWM je vhodná pro všechny typy solárních systémů, a navíc může být řízena z externí řídicí jednotky pomocí digitálního signálu PWM. Požadovaný provozní režim může být proporcionální tlak nebo konstantní rychlost. Dosahuje výtlačné výšky až 14,5 m a pracovní teploty až 130 °C.

Řada oběhových elektronicky řízených čerpadel EVOPLUS doplňuje kompletní řadu výrobce DAB PUMPS pro použití nejen v domácnostech, ale i v komerčních a průmyslových sektorech.  Elektronický systém oběhového čerpadla monitoruje veškeré změny hydraulických parametrů topného systému a automaticky těmto změnám přizpůsobuje výkon čerpadla tak, aby byla zachována plná funkčnost topného nebo klimatizačního systému při minimálních energetických nárocích na dopravu média. Každé čerpadlo řady EVOPLUS je vybaveno grafickým displejem, který zobrazuje veškeré nastavení a parametry provozu.

Jakákoliv moderní technologie oběhových čerpadel si ale nedokáže poradit s vodou cirkulující v systémech topení a klimatizací obsahující nečistoty, které mohou způsobit rychlé opotřebení nebo poškození.

Magnetické filtry vybavené silným trvalým magnetem separují nečistoty, které jsou tvořeny převážně pískem, částicemi rzi a šponami vyskytujícími se v systémech jak s uzavřeným, tak i otevřeným okruhem otopné vody. Vyzkoušená a patentovaná technologie silného permanentního magnetu zaručuje prakticky 100% odstranění oxidu železnatého již při prvním průtoku otopné vody magnetickým filtrem. Filtrační sítko pak separuje všechny ostatní nečistoty. Instalací magnetického filtru, kromě životnosti, zlepšujete i tepelnou výměnu a celkovou účinnost topného systému.

Výhody magnetických filtrů (dle typu)

  • Účinná separace všech magnetických a nemagnetických nečistot
  • Rychlá a snadná údržba v provozním režimu topného systému
  • Více možností, jak magnetický filtr instalovat
  • Malé rozměry umožňující instalaci i v omezeném instalačním prostoru
  • Sety včetně připojovacích armatur

Magnetické filtry tak doporučuje každý výrobce elektronických oběhových čerpadel s permanentními magnety nejen pro jejich ochranu, ale pro prodloužení životnosti celého topného systému.

V naší nabídce můžete kromě elektronických oběhových čerpadel DAB.EVOSTA2 a 3 najít i kvalitní magnetické filtry nebo kity čerpadla DAB.EVOSTA2 včetně filtru IVAR.DIRTSTOP.

Pro více informací a technických specifikací navštivte naše internetové stránky, nebo kontaktujte obchodně-technickou kancelář společnosti IVAR CS.

 

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, technický manažer

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Související články

ESYBOX MAX – staráme se o budoucnost

ESYBOX MAX – staráme se o budoucnost

Využití dešťové vody nejen pro zahradu

Využití dešťové vody nejen pro zahradu

ESYBOX LINE posílení tlaku vody kde je potřeba...

ESYBOX LINE posílení tlaku vody kde je potřeba...