Vzduchové tepelné čerpadlo IVAR.HP iTEC

Vzduchové tepelné čerpadlo IVAR.HP iTEC
16. červenec 2018

Thermia je tradiční švédská značka tepelných čerpadel. Firma Thermia vznikla v první polovině minulého století a zabývá se energeticky efektivními způsoby vytápěním již od samotného založení Perem Andersonem v roce 1923.  Ve švédské Arvice má jak výrobní závod, výzkumné a vývojové centrum, tak i školu tepelných čerpadel. Jedno z tepelných čerpadel portfolia Thermia je iTec Inverter. Jedná se o kompaktní tepelné čerpadlo s kompresorem osazeným invertorem s možností přizpůsobování výstupního topného výkonu okamžitým potřebám (počasí, aktuální tepelná ztráta). Výkonová řada zahrnuje modely 5 kW, 9 kW a 16 kW. Zařízení se skládá ze dvou jednotek – venkovní a vnitřní.

Samotné tepelné čerpadlo je situováno ve venkovní jednotce, proto je tepelné čerpadlo iTec nazýváno venkovním monoblokem. Jeho výhodou je hermeticky těsný chladicí okruh, na který se nevztahuje povinnost provádění kontrol těsnosti chladicího okruhu dle nařízení EU.

Tepelné čerpadlo iTec Inverter poskytuje širokou variabilitu vybavení díky nabídce různých vnitřních jednotek.

ng.jpgVerze Standard je vhodná pro instalace, kde se již vyskytují komponenty pro přípravu teplé vody a například pomocný ohřev. Vnitřní jednotka obsahuje pouze řídicí centrálu. Plus má vnitřní jednotku vybavenou vedle řídicí jednotky také přepínacím ventilem TV (teplá voda)/vytápění, pomocným ohřevem do 15 kW a oběhovým čerpadlem. Jako nejvybavenější verze je zde Total obsahující oproti verzi Plus ještě zásobníkový ohřívač teplé vody s technologií TWS. Jedná se o technologii vyvinutou v Thermii za účelem dosažení rychlejšího ohřevu TV a poskytnutím většího množství TV uživateli. Tato technologie vítězí ve švédských nezávislých testech přípravy TV pomocí tepelných čerpadel. Viz článek https://www.ivarcs.cz/clanky/thermia-atec-poskytuje-objektivne-nejvetsi-uspory-z-testovanych-tepelnych-cerpadel-28/

Dlouhodobě osvědčený švédský řídicí systém na bázi PI řízení umí řídit přípravu TV, vytápění (ekvitermní), pomocný ohřev, buffer tank, jeden přímý topný okruh, 2 směšované okruhy. Vestavěná ochrana tepelného čerpadla před vysokou teplotou zpátečky umožňuje připojení solárního systému do buffer tanku. Funkce chlazení je v tomto tepelném čerpadle vestavěna.

Tepelné čerpadlo figuruje v seznamu výrobků podporovaných programem Zelená úsporám a Kotlíková dotace. Je ideální pro podlahové vytápění a další nízkoteplotní instalace, v kterých dosahuje skvělých parametrů a úspor. Při zahrnutí vestavěného regulátoru teploty, který je vždy součástí dodávky, dosahuje energetické třídy až A+++.

 

 

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
Jan Jokeš, technický manažer

Soubory

Související produkty

Související kategorie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace